Home / Ceramic Capacitors / GRJ21BR61E106KE01K
minImg
GRJ21BR61E106KE01K
Murata Electronics
Product No:
GRJ21BR61E106KE01K
Description:
CAP CER MLCC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GRJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF