Home / Ceramic Capacitors / GRJ31BR72J682KWJ1L
minImg
GRJ31BR72J682KWJ1L
Murata Electronics
Product No:
GRJ31BR72J682KWJ1L
Description:
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRJ
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6800 pF