Home / Ceramic Capacitors / GRM033R61E822KA12D
minImg
GRM033R61E822KA12D
Murata Electronics
Product No:
GRM033R61E822KA12D
Description:
CAP CER 8200PF 25V X5R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 8200 pF