Home / Ceramic Capacitors / GRM188R71E154MA01D
minImg
GRM188R71E154MA01D
Murata Electronics
Product No:
GRM188R71E154MA01D
Description:
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF