Home / Ceramic Capacitors / GRT0335C2A200JA02J
minImg
GRT0335C2A200JA02J
Murata Electronics
Product No:
GRT0335C2A200JA02J
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 20PF 100V C0G 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 20 pF