Home / Ceramic Capacitors / GRT32EC81A226KE13L
minImg
GRT32EC81A226KE13L
Murata Electronics
Product No:
GRT32EC81A226KE13L
Description:
CAP CER 22UF 10V X6S 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X6S
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 22 µF