Home / White LED Lighting / GW CSSRM3.PM-N6N7-XX57-0-700-R33-SHR
minImg
GW CSSRM3.PM-N6N7-XX57-0-700-R33-SHR
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
1212
Description:
LED OSLON SQUARE SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Current - Max 1.8A
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Thermal Resistance of Package 1.8°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 173 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Series OSLON® Square
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V
Flux @ 85°C, Current - Test 340lm (330lm ~ 350lm)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -