Home / White LED Lighting / GW JDSRS1.CC-FSFT-5L6M-L1N2-120-R18-XX
minImg
GW JDSRS1.CC-FSFT-5L6M-L1N2-120-R18-XX
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
5630
Description:
LED DURIS E5 WHITE 4SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White
Height - Seated (Max) 0.034" (0.87mm)
Current - Max 180mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 120mA
Thermal Resistance of Package 20°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 133 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.209" L x 0.118" W (5.30mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5630
Series DURIS® E 5
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 48lm (Typ)