Home / COBs, Engines, Modules, Strips / GW KAHNB1.EM-UPUR-35S3-1050-T02
minImg
GW KAHNB1.EM-UPUR-35S3-1050-T02
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Description:
LED COB SOLERIQ WHT SQ 3500K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 17.80mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Max 1.4A
Current - Test 1.05A
Lumens/Watt @ Current - Test 110 lm/W
Size / Dimension 24.00mm L x 24.00mm W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 5065lm (4500lm ~ 5630lm)
Series SOLERIQ® S 19
Temperature - Test 85°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 44V
Height 1.40mm