GW KAJRB2.EM-SUTQ-30H4
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
GW KAJRB2.EM-SUTQ-30H4
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Description:
LED COB SOLERIQ WHT SQ 3000K
User Guide
Lens Type Flat
Light Emitting Surface (LES) 23.00mm Dia
Configuration Square
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Max 1.08A
Current - Test 700mA
Lumens/Watt @ Current - Test 101 lm/W
Size / Dimension 30.00mm L x 30.00mm W
Product Status Obsolete
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 3170lm (Typ)
Series SOLERIQ® E30
Temperature - Test 25°C
Type Chip On Board (COB)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 44V
Height 1.25mm