Home / White LED Lighting / GW P7LP32.PM-RTRU-XX55-1-300-R18
minImg
GW P7LP32.PM-RTRU-XX55-1-300-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED WHITE 4000K DURIS S10 SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Neutral
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Current - Max 400mA
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 300mA
Thermal Resistance of Package 1.2°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 145 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® S 10
Package / Case 2828 (7070 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 38V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 1650lm (1500lm ~ 1800lm)