Home / White LED Lighting / GW P7STA1.PM-VHVJ-35S5-1-700-R33
minImg
GW P7STA1.PM-VHVJ-35S5-1-700-R33
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED DURIS WHITE SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.139" (3.53mm)
Current - Max 1A
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Thermal Resistance of Package 0.5°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 144 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series DURIS® P 10
Package / Case 2828 (7070 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 11.5V
Flux @ 85°C, Current - Test 1160lm (1120lm ~ 1200lm)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -