Home / White LED Lighting / GW QSLM31.EM-H5H9-XX53-1V1W-65-R18-XX
minImg
GW QSLM31.EM-H5H9-XX53-1V1W-65-R18-XX
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
SMD
Description:
LED OSCONIQ S 3030 SMD
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Current - Max 200mA
CRI (Color Rendering Index) 80
Current - Test 65mA
Thermal Resistance of Package 8.6°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 218 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMD
Series OSCONIQ® S 3030
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.75V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 39lm (35lm ~ 42lm)