Home / White LED Lighting / GW VJLPE1.CM-JEK1-A838-1-350-R18
minImg
GW VJLPE1.CM-JEK1-A838-1-350-R18
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
0404
Description:
LED OSLON WARM WHITE 2700K 0404
User Guide
Viewing Angle 120°
Color White, Warm
Height - Seated (Max) 0.008" (0.22mm)
Current - Max 700mA
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 350mA
Thermal Resistance of Package 7.4°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test 79 lm/W
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.042" L x 0.042" W (1.08mm x 1.08mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 0404
Series OSLON® Pure 1010
Package / Case 0404 (1010 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.81V
Flux @ 85°C, Current - Test -
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -