HC1206CG122J201
Meritek
Product No:
HC1206CG122J201
Manufacturer:
Meritek
Description:
CAP CER 122PF 200V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 122 pF