HLCD-50-24.00-TR-TR-1
Samtec Inc.
Product No:
HLCD-50-24.00-TR-TR-1
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CBL ASS HDR SELF-MATE 100POS 24"
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Blue, Ribbon
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Shielding Shielded
Pitch - Connector 0.020" (0.50mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.010" (0.25mm)
Series Razor Beam™ HLCD
Length 2.00' (609.60mm)