HPC1C221M
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC1C221M
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient -700/ -1800ppm/°C
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 Ohms
Power (Watts) 1W