HPC2C333K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC2C333K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.906" L (5.00mm x 23.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 kOhms
Power (Watts) 2W