HPC2C4R7M
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC2C4R7M
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Temperature Coefficient -500/ -1300ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.906" L (5.00mm x 23.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Power (Watts) 2W