HPC3C154K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC3C154K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -900/ -2000ppm/°C
Size / Dimension 0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Power (Watts) 3W