HPC4C682K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC4C682K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -900/ -1900ppm/°C
Size / Dimension 0.315" Dia x 1.496" L (8.00mm x 38.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.8 kOhms
Power (Watts) 4W