HPC5C151K
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HPC5C151K
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -700/ -1800ppm/°C
Size / Dimension 0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Power (Watts) 5W