HV732BRTTD4323F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
HV732BRTTD4323F
Description:
RES 432K OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Resistance 432 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W