HVS1206-470MK1
Riedon
Product No:
HVS1206-470MK1
Manufacturer:
Riedon
Package:
1206
Description:
RES SMD 470M OHM 10% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 470 MOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W