HW-11-11-T-D-600-SM-A
Samtec Inc.
Product No:
HW-11-11-T-D-600-SM-A
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.265" (6.731mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.600" (15.240mm)