HW-14-15-G-D-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-14-15-G-D-250-SM
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.315" (8.000mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)