HW-15-10-TM-D-675-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-10-TM-D-675-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.765" (19.431mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.675" (17.145mm)