HW-15-12-T-S-250-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-15-12-T-S-250-SM
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 15
Color Black
Length - Post (Mating) 0.715" (18.161mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)