HW-17-12-FM-S-290-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-17-12-FM-S-290-SM
Description:
CONN HDR 17POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Length - Post (Mating) 0.675" (17.145mm)
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)