HW-17-16-F-D-285-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-17-16-F-D-285-SM
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Color Black
Length - Post (Mating) 0.095" (2.413mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 0.380" (9.650mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.285" (7.239mm)