HW-22-14-T-S-880-105
Samtec Inc.
Product No:
HW-22-14-T-S-880-105
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.445" (11.303mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.430" (36.322mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.880" (22.352mm)
Package Bulk
Length - Tail 0.105" (2.667mm)