HW-22-17-TM-S-375-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-22-17-TM-S-375-SM
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 22
Color Black
Length - Post (Mating) 0.040" (1.016mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.415" (10.541mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)