HW-26-11-FM-D-575-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-26-11-FM-D-575-SM
Description:
CONN HDR 52POS 0.1 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 52
Color Black
Length - Post (Mating) 0.290" (7.366mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)