HW-30-20-H-S-675-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-30-20-H-S-675-SM
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.390" (9.906mm)
Row Spacing -
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.675" (17.145mm)