HW-32-20-T-D-575-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-32-20-T-D-575-SM
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Color Black
Length - Post (Mating) 0.490" (12.446mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)