IDLV-45A-36
MEAN WELL USA Inc.
Product No:
IDLV-45A-36
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 36V 1.25A
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 2.95" W x 0.98" H (120.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.25A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Power (Watts) 45 W
Series IDLV-45 (45W)
Type Constant Voltage
Efficiency 88%
Voltage - Output 36V