Home / Memory / IDT71V2546S133PFI8
minImg
IDT71V2546S133PFI8
Renesas Electronics America Inc
Product No:
IDT71V2546S133PFI8
Package:
100-TQFP (14x14)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 133 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4.2 ns
Package / Case 100-LQFP
Memory Size 4.5Mbit
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V