Home / Circuit Breakers / IEGZX6-1-61-15.0-06-V
minImg
IEGZX6-1-61-15.0-06-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEGZX6-1-61-15.0-06-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BREAKER
User Guide
Actuator Type Rocker
Current Rating (Amps) 15A
Approval Agency CSA, TUV, UL1077
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IEG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 240 V