Home / Circuit Breakers / IELK1-1REC5-51-20.0-01-V
minImg
IELK1-1REC5-51-20.0-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IELK1-1REC5-51-20.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IEL
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 415 V