Home / Fixed Inductors / IHLP4040DZET220M11
minImg
IHLP4040DZET220M11
Vishay Dale
Product No:
IHLP4040DZET220M11
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
4040
Description:
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4040
Ratings -
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Inductance 22 µH