IHSM5832RF332L
Vishay Dale
Product No:
IHSM5832RF332L
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6OHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.6Ohm Max
Inductance 3.3 mH