ILSB0805ER100K
Vishay Dale
Product No:
ILSB0805ER100K
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 10UH 15MA 1.15 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq 50 @ 2MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.15Ohm Max
Inductance 10 µH
Series ILSB-0805
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 28MHz