ILSB1206ER3R3K
Vishay Dale
Product No:
ILSB1206ER3R3K
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Description:
FIXED IND 3.3UH 50MA 700MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series ILSB-1206
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 48MHz