Home / Memory / IS49NLC96400A-25WBL
minImg
IS49NLC96400A-25WBL
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Product No:
IS49NLC96400A-25WBL
Package:
144-TWBGA (11x18.5)
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TC)
Clock Frequency 400 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 64M x 9
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 144-TWBGA (11x18.5)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 20 ns
Package / Case 144-TFBGA
Memory Size 576Mbit
Technology RLDRAM 2
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V