Home / Memory / IS61LPS51236A-200TQLI-TR
minImg
IS61LPS51236A-200TQLI-TR
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Product No:
IS61LPS51236A-200TQLI-TR
Package:
100-LQFP (14x20)
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency 200 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-LQFP (14x20)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.1 ns
Package / Case 100-LQFP
Memory Size 18Mbit
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V