ISOA100R14700JT
Vishay Sfernice
Product No:
ISOA100R14700JT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
ISOA 100 R1 470R 5% TUBE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 1.504" L x 0.984" W (38.20mm x 25.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 470 Ohms
Power (Watts) 100W