Home / Circuit Breakers / IUG1-1-51-.250-A-01
minImg
IUG1-1-51-.250-A-01
Sensata-Airpax
Product No:
IUG1-1-51-.250-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Lever
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series IUG
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V