KGF43GR71H105JV
KYOCERA AVX
Product No:
KGF43GR71H105JV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF