KGF56DR72J334KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGF56DR72J334KV
Description:
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.134" (3.40mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF