KGL31ZR71H472KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGL31ZR71H472KT
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.76mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF